Znak czterech. Angielski z Arthurem Conanem DoylemText

Read preview
Mark as finished
How to read the book after purchase
Book description

Opis książki/treści:


Piękna Panna Mary Morstan otrzymuje co roku tajemnicze przesyłki, cudowne perły i prosi Sherlocka Holmesa o wyjaśnienie zagadki. W trakcie śledztwa okazuje się, że Panna Morstan jest spadkobierczynią ogromnej fortuny, skarbu, który jej tajemniczo zaginiony ojciec nabył podczas swojej służby w Indiach. Jak rozwiążę się ta historia, do czego doprowadzi szaleńczy pościg po Tamizie i kto stoi za zaginionym skarbem. Zapraszamy do kolejnej niezapomnianej przygody Sherlocka Holmesa i jego niezawodnego przyjaciela Dr. Watsona.


Opis serii:


  Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji

czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczeniem. Metoda polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób że cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli "płyniemy bez asekuracji". Właśnie wtedy nasz mózg przyzwyczaja się do rozumienia języka obcego. Całość jest na tyle spójna, że odbiorca ma poczucie czytania książki w oryginale i przyswaja język, znajdując się w naturalnym stanie rozluźnienia i zaciekawienia treścią. U podstaw Metody leżą między innymi założenia Sugestopedii dr. G Łozanowa, a także prace Jego następców i samodzielnych lingwistów, A.Leontieva, G. Kitajgorodskiej. Seria zawiera dzieła klasyków

literatury brytyjskiej i amerykańskiej i w ten sposób przybliża czytelnikowi specyfikę anglojęzycznej kultury.

Język oryginału nie jest w żaden sposób uproszczony ani skrócony.

Detailed info
  • Age restriction: 0+
  • Date added to LitRes: 24 November 2020
  • ISBN: 978-83-65537-82-9
  • Editor: zespół redakcyjny
  • Publisher: NKB Tatsiana Bursevich
  • Table of contents
Znak czterech. Angielski z Arthurem Conanem Doylem by Ilya Frank—download epub, mobi, pdf or read online. Leave comments and reviews, vote for your favorite.
Book is part of series
«Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka. Nauka Angielskiego.»
Wyspa skarbów. Angielski z Robertem Louisem Stevensonem.
Przygody Sherlocka Holmesa. Część I. Angielski z Arthurem Conanem Doylem
Znak czterech. Angielski z Arthurem Conanem Doylem
-5%

Post a review

What do you think about the book?
Rate the book