Skarga na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej jako środek ochrony prawnej w systemie zamówień publicznych
About the book
Publikacja kompleksowo omawia instytucję skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz przebieg postępowania wywołanego jej wniesieniem.
W opracowaniu scharakteryzowano środki ochrony prawnej przewidziane przepisami Prawa zamówień publicznych, tj. odwołanie wnoszone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz skargę do sądu okręgowego na orzeczenie KIO. Środki te umożliwiają eliminację sprzecznych z prawem czynności zamawiającego podejmowanych w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
W monografii przybliżono zagadnienia dotyczące:
realizacji prawa do sądu w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i postępowania w przedmiocie zawarcia umowy koncesji na roboty budowlane i usługi,
regulacji unijnych dotyczących procedur odwoławczych w dziedzinie zamówień publicznych,
statusu Krajowej Izby Odwoławczej jako organu właściwego do rozpoznawania odwołań,
przebiegu postępowania odwoławczego przed KIO,
charakteru prawnego skargi na orzeczenie KIO,
przebiegu postępowania przed sądem okręgowym wywołanego wniesieniem skargi na orzeczenie KIO.
W opracowaniu omówiono również kwestie dotyczące kosztów postępowania skargowego, zabezpieczania roszczeń oraz zaskarżania orzeczeń sądu okręgowego wydanych wskutek rozpoznania skargi.
Adresaci:
Monografia przeznaczona jest dla wszystkich uczestników rynku zamówień publicznych, przede wszystkim wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Zainteresuje adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w prawie zamówień publicznych, a także członków składów orzekających KIO oraz sędziów rozpoznających sprawy wywołane wniesieniem skargi na orzeczenie KIO.
Genres and tags
Leave a review