Основной контент книги Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP
Text PDF

Volume 21 page

0+

Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP

Not for sale

About the book

Książka dotyczy podziałów społecznych, w szczególności procesu ich konstruowania we współczesnych polskich tożsamościowych mediach. Wytwarzane w środkach masowego przekazu obrazy odnoszące się do stron politycznego sporu wzmacniają upraszczający, dychotomiczny wizerunek spolaryzowanego społeczeństwa. W publikacji znajdują się analizy prezentujące mechanizmy wykorzystywane w procesie dyskursywnego wytwarzania podziałów społecznych. Na przykładzie artykułów z polskich tygodników opinii omówiono stosowane w tożsamościowej prasie narracje, praktyki ramowania oraz kategoryzacje, służące do legitymizowania własnych opisów rzeczywistości i odmowy prawomocności dla wypowiedzi politycznych i medialnych oponentów. Dominacja dyskursu polaryzacyjnego w mediach skutkuje powstaniem obrazu podzielonego społeczeństwa, dla którego coraz bliższy wydaje się scenariusz długotrwałego rozłamu.

Publikacja jest adresowana do badaczy społecznych, a przede wszystkim socjologów i studentów socjologii zainteresowanych dyskursywnie konstruowanymi podziałami w polskim społeczeństwie, a także do osób, które chcą poznać mechanizmy wytwarzania podziałów społecznych w mediach.

Log in, to rate the book and leave a review
Book Marcin Kotras «Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP» — download in pdf or read online. Leave comments and reviews, vote for your favorites.
Age restriction:
0+
Release date on Litres:
22 September 2023
Volume:
21 p.
ISBN:
978-83-8331-051-0
Total number of pages:
21
Copyright holder:
OSDW Azymut
Download format:
pdf
Draft
Average rating 4,9 based on 48 ratings
Audio
Average rating 4,2 based on 832 ratings
Text, audio format available
Average rating 4,9 based on 485 ratings
Text, audio format available
Average rating 4,7 based on 588 ratings
Text
Average rating 4,9 based on 501 ratings
Text, audio format available
Average rating 4,9 based on 294 ratings