Основной контент книги Teatr w działaniu – od aktora do człowieka
Text PDF

Volume 8 pages

0+

Teatr w działaniu – od aktora do człowieka

Kultura – Interpretacje – Praktyka. Poradnik metodyczny
Not for sale

About the book

Publikacja „Teatr w działaniu ‒ od aktora do człowieka. Kultura ‒ Interpretacje ‒ Praktyka” pomyślana jako poradnik metodyczny, przeznaczona jest dla pedagogów teatru, animatorów kultury, polonistów, wychowawców, bibliotekarzy, opiekunów społecznych, oraz wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę ze sztuką teatru i aktorstwem. Podstawowym elementem tekstu artystycznego jest edukacja prowadzona od najmłodszych lat oraz możliwości wykorzystania w niej  różnorodnych narzędzi teatralnych.

Od rozumienia sztuki teatru oraz umiejętności jej interpretacji zaczyna się rozumienie kultury oraz rozumienie procesu twórczego drugiego człowieka, w tym aktora. Dlatego istotną częścią publikacji jest zwrócenie uwagi na możliwości wykorzystania narzędzi teatralnych w pracy środowiskowej na rzecz porozumienia między różnymi kulturami, w wieloaspektowej pracy z dziećmi i młodzieżą, w działaniach aktywizujących z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, z uchodźcami, w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu i kulturowemu, w budowaniu właściwych, dobrych relacji z innymi.

Publikacja oprócz wielu przykładów dobrych praktyk zawiera ciekawe zadania i ćwiczenia do realizacji indywidualnej i zbiorowej.

Log in, to rate the book and leave a review
Book Małgorzata Pietrzak «Teatr w działaniu – od aktora do człowieka» — download in pdf or read online. Leave comments and reviews, vote for your favorites.
Age restriction:
0+
Release date on Litres:
20 September 2023
Volume:
8 p.
ISBN:
978-83-7798-800-8
Total number of pages:
8
Publishers:
Copyright Holder::
OSDW Azymut
Download format:
pdf