Основной контент книги Uczelnie i sztuka rektorstwa. Doświadczenia i refleksje Jerzego Woźnickiego
Uczelnie i sztuka rektorstwa. Doświadczenia i refleksje Jerzego Woźnickiego
ТекстtextPDF

0+

Uczelnie i sztuka rektorstwa. Doświadczenia i refleksje Jerzego Woźnickiego

Not for sale

About the book

Profesor Jerzy Woźnicki to uczony działający w obszarach elektroniki i fotoniki w dziedzinie nauk technicznych. Prowadzi także badania w dyscyplinie nauki o polityce publicznej w dziedzinie nauk społecznych - uznawany jest za twórcę tej dyscypliny w naszym kraju. Jest członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk. Całe życie zawodowe związany z Politechniką Warszawską, był jej rektorem oraz dziekanem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Ma wyjątkowe zasługi w tworzeniu mechanizmów oraz struktur funkcjonowania i współdziałania polskich uczelni i ich rektorów - był jednym z twórców, a później przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Był inicjatorem uchwalenia i głównym autorem ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym z 2005 r. Obecnie, jako przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prezes Fundacji Rektorów Polskich, jest zaangażowany w prace nad kolejną jej wersją.




W przeprowadzonych przez Elżbietę Piotrowską-Albin i Krzysztofa Sobczaka wywiadach Profesor wspomina wydarzenia marcowe roku 1968 i okres stanu wojennego 1981-1983 - z perspektywy ich aktywnego uczestnika. W rozmowach tych, podobnie jak w kilku wybranych wywiadach opublikowanych wcześniej w różnych czasopismach, przedstawia opinie o wyzwaniach stojących przed polskim szkolnictwem wyższym, o pożądanych kierunkach zmian, a także o zarządzaniu uczelniami i trudnej sztuce rektorstwa.

Leave a review

Log in, to rate the book and leave a review
Book Elżbieta Piotrowska-Albin, Krzysztof Sobczak et al. «Uczelnie i sztuka rektorstwa. Doświadczenia i refleksje Jerzego Woźnickiego» — download in pdf or read online. Leave comments and reviews, vote for your favorites.
Age restriction:
0+
Release date on Litres:
15 October 2021
ISBN:
978-83-8107-679-1
Copyright holder:
OSDW Azymut
Download format:
pdf

People read this with this book