Małe KobietkiText

Read preview
Mark as finished
How to read the book after purchase
Book description

„Małe kobietki”– siła kobiet na kartach powieści i wielkim ekranie.

Wspaniale wydana, bogato ilustrowana kadrami z filmu klasyka literatury.

„Małe kobietki” i „Dobre żony” – jedyne dostępne wydanie zawierające dwa tomy autorstwa Louisy May Alcott, należące do światowego kanonu literatury.

Czym jest wolność i jak podążać własną ścieżką? Pod koniec XIX wieku niewiele kobiet się nad tym zastanawia, jednak Marmee March uczy tej postawy swoje córki. Meg, Jo, Beth i Amy – cztery siostry o wyrazistych charakterach, mimo trwającej wojny secesyjnej, nieobecności ojca i wielu trudności dzielą się z innymi entuzjazmem i miłością do życia.

Od powstania „Małych kobietek” minęło sto pięćdziesiąt lat, a jednak ponadczasowa powieść niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia; to historia o dorastaniu, buncie przeciw społecznym oczekiwaniom, zwłaszcza wobec kobiet, i balansowaniu pomiędzy potrzebą niezależności a miłością.

31 stycznia 2020 premierę będzie miała ekranizacja książki z gwiazdorską obsadą: Meryl Streep, Emmą Watson, Laurą Dern, Saoirse Ronan i Timothée Chalametem – w reżyserii nominowanej do Oscara® Grety Gerwig.

O autorce

Louisa May Alcott ‒ żyjąca w latach 1832-1888 amerykańska pisarka, jedna z pionierek feminizmu, której światową sławę przyniosły Małe kobietki. Powieść, raz pierwszy wydana w dwóch tomach w latach 60. dziewiętnastego wieku, oparta jest na biografii autorki i jej sióstr i dotyczy lat spędzonych w Concord w stanie Massachusetts.

Detailed info
  • Age restriction: 0+
  • Date added to LitRes: 15 January 2020
Małe Kobietki by Louisa May Alcott — ebook, download epub, txt, mobi, pdf or read online. Leave comments and reviews, vote for your favorite.

Reviews 1

Ponadczasowa pozycja skierowana przede wszystkim do nastolatek, ale myślę, że przypadnie do gustu i dorosłym. Bardzo ciekawe kreacje postaci, Meg, Jo, Beth i Amy to siostry, z których najbardziej polubiłam rozsądną Meg. Autorka ukazuje życie przed rokiem 1900, które może nie jest pełne zawrotnej akcji i fabularnych twistów, ale wciąga i aż chce się poznać bliżej. Jest to bardzo ciepła i przyjemna historia o dorastaniu młodych kobiet, które zmagają się z różnymi perypetiami dojrzewania, ale zawsze mają siebie nawzajem do pomocy. Czyta się szybko i przyjemnie, bardzo polubiłam tę lekturę i na pewno do niej wrócę. Teraz pozostaje mi tylko obejrzeć film na podstawie książki, jestem ciekawa czy jest dokładnie odwzorowany i równie przyjemny.

Post a review

What do you think about the book?
Rate the book